Proč Mondi

Pět důvodů, proč pracovat v Mondi.

operátoři pracující

Soutěže o nejlepšího zaměstnavatele se účastníme pravidelně a již třetím rokem jsme na medailových pozicích. Aktuálně, v roce 2023, jsme se v prestižní soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku umístili na 3. místě v rámci celé České republiky v kategorii firem do 5000 zaměstnanců. Na stupních vítězů jsme ve stejné kategorii stanuli i v regionu a v Ústeckém kraji jsme získali 2. místo.

Dařilo se nám i v minulých letech. V loňském roce jsme zvítězili jak v republice, tak v regionu, a také jsme získali ocenění Nejlepší zaměstnavatel s dobrou atmosférou, které vychází z hodnocení spokojenosti samotných zaměstnanců.

Jsme zaměstnavatelem roku

Udržitelný papír na obaly

Naším posláním je vyrábět papír na obaly „stvořené pro udržitelnost“.
Proto jsme se v našem akčním plánu MAP2030 zavázali ke splnění cílů v oblasti klimatu a cirkularity.

papír uložený ve skladu

Udržitelnost

 • Udržitelné obaly a papírové výrobky: Cesta k 100% recyklovatelnosti

  Všechny naše obaly a papírové výrobky budou do roku 2025 znovu použitelné, recyklovatelné nebo kompostovatelné. V roce 2022 tento požadavek plnilo už 82 % našich výrobků. Příkladem těchto inovativních obalových řešení je např. papírový obal na těstoviny Antico Pastificio Umbro nebo papírový obal na pleny EcoWicketBag.

 • PS1 - Výroba speciálního recyklovaného papíru EcoVantage

  Papírenský stroj PS1 u nás v Mondi Štětí dokáže využít běžný sběrový papír a je jako jediný v rámci skupiny Mondi vyčleněný na výrobu speciálního papíru EcoVantage, který kombinuje recyklovaná a nová vlákna, přičemž podíl recyklovaného papíru může tvořit až 100 %. Z tohoto papíru s podílem recyklátu se vyrábějí papírové tašky, na které můžete narazit např. v Penny Marketu, Lidlu nebo Tescu. Ročně zpracujeme až 60 tis. tun sběrového papíru.

 • Udržitelná energetika a snižování emisí v Mondi Štětí

  Už nyní ve Štětí vyrábíme 77 % tepla z obnovitelných zdrojů. Veškeré teplo, které potřebujeme v našich objektech, si vyrábíme sami, a dokonce dodáváme teplo i městu Štětí. Elektřinu si vyrábíme přímo v našem areálu a ze sítě pochází jen 6 %. Zavázali jsme se, že do roku 2050 snížíme všechny naše emise skleníkových plynů o 90 %. Za posledních pět let se nám díky používání biomasy, soběstačnosti při výrobě elektřiny a projektům na snížení energetické náročnosti podařilo snížit specifické emise* CO2 na tunu čisté produkce o 19 %.

  *Přímé emise ze spalování fosilních paliv a nepřímé emise z nakupované elektřiny.

Příběhy zaměstnanců

.

Václav Švancar

Monika Kučerová

Pozice: obsluha rozvlákňování PS7

Jak se vyvíjela Vaše kariéra v Mondi? 

V Mondi pracuji od roku 2018, a to na úseku rozvlákňování PS7. O práci v papírnách mi vyprávěl můj kamarád a mě to hned zaujalo. Především mě to inspirovalo z výrobního a technologického hlediska. Obsluha rozvláknění se stará hlavně o výrobu buničiny, která se poté posílá do stroje na výrobu papíru. Pracuji tak hodně s počítačem a řídícím panelem linky.

Co se Ti na Mondi nejvíce líbí?

Oceňuji, že tu máme velmi dobré a přátelské vztahy, snažíme se si navzájem pomáhat, sdílet informace o výrobě a vše řešíme společně. Také mám radost z toho, že se dále rozvíjím a mohu se učit nové věci i v jiném provozním úseku.

V současné době se zacvičuji na pozici obsluha baličky PS10, což bude úplně nová pozice na nově vznikajícím papírenském stroji. Je to výzva, kterou jsem ráda přijala.

 

Lukáš Sendlai

Marta Havlová

Pozice: Operátoka SSC

Jak se vyvíjela Vaše kariéra v Mondi? 

Po Mondi jsem už delší dobu pokukovala. Proto když mě pozvali na pohovor, měla jsem obrovskou radost. Práce v papírně byl můj sen. Věděla jsem totiž, že Mondi přistupuje ke svým zaměstnancům férově, o své lidi pečuje a je to stabilní firma. Pracuji jako Operátorka SSC na sušicím stroji. Jsem ráda, že mě osud zavál právě na „sušák“, jelikož se tam učím celou řadu nových věcí.

Co se Ti na Mondi nejvíce líbí?

Doslova všechno. Mondi se stará nejen o papírnu jako takovou, ale také o své zaměstnance i okolí. Líbí se mi třeba program Anděl strážný. V rámci něho mohou zaměstnanci požádat o pomoc pro své známé, či blízké.

Václav Kabátník

Václav Kabátník

Pozice: Vedoucí E&I údržby Motto: Škola je základ života. Co Vás na práci v Mondi baví a který z benefitů je pro Vás nejdůležitější? Benefitem je možnost pracovat s nejmodernější technologií průmyslu, ale nejdůležitější je pro mě skvělý pracovní kolektiv a možnost kariérního růstu.