Proč Mondi

Šest důvodů, proč pracovat v Mondi.

operátoři pracující

Soutěže o nejlepšího zaměstnavatele se účastníme pravidelně a již třetím rokem jsme na medailových pozicích. Aktuálně, v roce 2023, jsme se v prestižní soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku umístili na 3. místě v rámci celé České republiky v kategorii firem do 5000 zaměstnanců. Na stupních vítězů jsme ve stejné kategorii stanuli i v regionu a v Ústeckém kraji jsme získali 2. místo.

Dařilo se nám i v minulých letech. V loňském roce jsme zvítězili jak v republice, tak v regionu, a také jsme získali ocenění Nejlepší zaměstnavatel s dobrou atmosférou, které vychází z hodnocení spokojenosti samotných zaměstnanců.

Jsme zaměstnavatelem roku

Udržitelný papír na obaly

Naším posláním je vyrábět papír na obaly „stvořené pro udržitelnost“.
Proto jsme se v našem akčním plánu MAP2030 zavázali ke splnění cílů v oblasti klimatu a cirkularity.

papír uložený ve skladu

Udržitelnost

 • Udržitelné obaly a papírové výrobky: Cesta k 100% recyklovatelnosti

  Všechny naše obaly a papírové výrobky budou do roku 2025 znovu použitelné, recyklovatelné nebo kompostovatelné. V roce 2022 tento požadavek plnilo už 82 % našich výrobků. Příkladem těchto inovativních obalových řešení je např. papírový obal na těstoviny Antico Pastificio Umbro nebo papírový obal na pleny EcoWicketBag.

 • PS1 - Výroba speciálního recyklovaného papíru EcoVantage

  Papírenský stroj PS1 u nás v Mondi Štětí dokáže využít běžný sběrový papír a je jako jediný v rámci skupiny Mondi vyčleněný na výrobu speciálního papíru EcoVantage, který kombinuje recyklovaná a nová vlákna, přičemž podíl recyklovaného papíru může tvořit až 100 %. Z tohoto papíru s podílem recyklátu se vyrábějí papírové tašky, na které můžete narazit např. v Penny Marketu, Lidlu nebo Tescu. Ročně zpracujeme až 60 tis. tun sběrového papíru.

 • Udržitelná energetika a snižování emisí v Mondi Štětí

  Už nyní ve Štětí vyrábíme 77 % tepla z obnovitelných zdrojů. Veškeré teplo, které potřebujeme v našich objektech, si vyrábíme sami, a dokonce dodáváme teplo i městu Štětí. Elektřinu si vyrábíme přímo v našem areálu a ze sítě pochází jen 6 %. Zavázali jsme se, že do roku 2050 snížíme všechny naše emise skleníkových plynů o 90 %. Za posledních pět let se nám díky používání biomasy, soběstačnosti při výrobě elektřiny a projektům na snížení energetické náročnosti podařilo snížit specifické emise* CO2 na tunu čisté produkce o 19 %.

  *Přímé emise ze spalování fosilních paliv a nepřímé emise z nakupované elektřiny.

Příběhy zaměstnanců

.

Václav Švancar

Václav Švancar

Pozice: Technik venkovních nadzemních rozvodů Motto: Co tě nezabije, to tě posílí. Jak se vyvíjela Vaše kariéra v Mondi? Do Mondi jsem nastoupil v roce 2009 do provozu Energetika na pozici obsluha venkovních rozvodů. Postupem času jsem se přesunul na provoz Centrální kompresorové stanice. Jak se Mondi rozvíjelo, přibyla i další zařízení. Nyní mám na starosti veškeré potrubní rozvody páry a jiných medií. Aktivně působím i v roli bezpečnosti jako Safety Champion na provoze Energetika – Elektrárna. Nyní jsem na pozici Technik VNR+CKS.

Lukáš Sendlai

Lukáš Sendlai

Pozice: Technik E&I údržby Motto: Pracuj, přemýšlej, vrať se domů. Čeho si na Mondi jako zaměstnavateli nejvíce ceníte? Mondi se dokáže o své zaměstnance postarat a je vidět, že se staví čelem k věcem, které se dějí uvnitř, ale také za branami Mondi. Například příspěvek na energie, to jsem jinde nezaregistroval, či testování na covid atd. Firma Mondi není ke svým zaměstnancům lhostejná.

Václav Kabátník

Václav Kabátník

Pozice: Vedoucí E&I údržby Motto: Škola je základ života. Co Vás na práci v Mondi baví a který z benefitů je pro Vás nejdůležitější? Benefitem je možnost pracovat s nejmodernější technologií průmyslu, ale nejdůležitější je pro mě skvělý pracovní kolektiv a možnost kariérního růstu.