Proč Mondi

Pět důvodů, proč pracovat v Mondi.

operátoři pracující

Naší ambicí je vytvářet místo, kde lidé chtějí pracovat a chceme patřit mezi nejlepší zaměstnavatele v regionu. Hodně pro to děláme, sledujeme trendy v této oblasti a i proto se pravidelně účastníme prestižní soutěže o nejlepšího zaměstnavatele. Těší nás, že už čtyři roky po sobě se umisťujeme na medailových pozicích!
Aktuálně, v roce 2024, jsme se v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku umístili na 3. pozici v Ústeckém kraji v kategorii firem do 5000 zaměstnanců.

Nejúspěšnější jsme byli v roce 2022, kdy jsme získali hattrick! Nejlepší zaměstnavatel regionu, Nejlepší zaměstnavatel v České republice a 1. místo v kategorii Férový zaměstnavatel s dobrou atmosférou, které vychází z hodnocení spokojenosti samotných zaměstnanců. Všech ocenění si velmi vážíme. Patříme k nejlepším zaměstnavatelům díky nejlepším lidem!

Jsme zaměstnavatelem roku

Udržitelný papír na obaly

Naším posláním je vyrábět papír na obaly „stvořené pro udržitelnost“.
Proto jsme se v našem akčním plánu MAP2030 zavázali ke splnění cílů v oblasti klimatu a cirkularity.

papír uložený ve skladu

Udržitelnost

 • Udržitelné obaly a papírové výrobky: Cesta k 100% recyklovatelnosti

  Všechny naše obaly a papírové výrobky budou do roku 2025 znovu použitelné, recyklovatelné nebo kompostovatelné. V roce 2022 tento požadavek plnilo už 82 % našich výrobků. Příkladem těchto inovativních obalových řešení je např. papírový obal na těstoviny Antico Pastificio Umbro nebo papírový obal na pleny EcoWicketBag.

 • PS1 - Výroba speciálního recyklovaného papíru EcoVantage

  Papírenský stroj PS1 u nás v Mondi Štětí dokáže využít běžný sběrový papír a je jako jediný v rámci skupiny Mondi vyčleněný na výrobu speciálního papíru EcoVantage, který kombinuje recyklovaná a nová vlákna, přičemž podíl recyklovaného papíru může tvořit až 100 %. Z tohoto papíru s podílem recyklátu se vyrábějí papírové tašky, na které můžete narazit např. v Penny Marketu, Lidlu nebo Tescu. Ročně zpracujeme až 60 tis. tun sběrového papíru.

 • Udržitelná energetika a snižování emisí v Mondi Štětí

  Už nyní ve Štětí vyrábíme 77 % tepla z obnovitelných zdrojů. Veškeré teplo, které potřebujeme v našich objektech, si vyrábíme sami, a dokonce dodáváme teplo i městu Štětí. Elektřinu si vyrábíme přímo v našem areálu a ze sítě pochází jen 6 %. Zavázali jsme se, že do roku 2050 snížíme všechny naše emise skleníkových plynů o 90 %. Za posledních pět let se nám díky používání biomasy, soběstačnosti při výrobě elektřiny a projektům na snížení energetické náročnosti podařilo snížit specifické emise* CO2 na tunu čisté produkce o 19 %.

  *Přímé emise ze spalování fosilních paliv a nepřímé emise z nakupované elektřiny.

Příběhy zaměstnanců

.

Václav Švancar

Monika Kučerová

Pozice: obsluha rozvlákňování PS7

Jak se vyvíjela Vaše kariéra v Mondi? 

V Mondi pracuji od roku 2018, a to na úseku rozvlákňování PS7. O práci v papírnách mi vyprávěl můj kamarád a mě to hned zaujalo. Především mě to inspirovalo z výrobního a technologického hlediska. Obsluha rozvláknění se stará hlavně o výrobu buničiny, která se poté posílá do stroje na výrobu papíru. Pracuji tak hodně s počítačem a řídícím panelem linky.

Co se Ti na Mondi nejvíce líbí?

Oceňuji, že tu máme velmi dobré a přátelské vztahy, snažíme se si navzájem pomáhat, sdílet informace o výrobě a vše řešíme společně. Také mám radost z toho, že se dále rozvíjím a mohu se učit nové věci i v jiném provozním úseku.

V současné době se zacvičuji na pozici obsluha baličky PS10, což bude úplně nová pozice na nově vznikajícím papírenském stroji. Je to výzva, kterou jsem ráda přijala.

 

Lukáš Sendlai

Marta Havlová

Pozice: Operátoka SSC

Jak se vyvíjela Vaše kariéra v Mondi? 

Po Mondi jsem už delší dobu pokukovala. Proto když mě pozvali na pohovor, měla jsem obrovskou radost. Práce v papírně byl můj sen. Věděla jsem totiž, že Mondi přistupuje ke svým zaměstnancům férově, o své lidi pečuje a je to stabilní firma. Pracuji jako Operátorka SSC na sušicím stroji. Jsem ráda, že mě osud zavál právě na „sušák“, jelikož se tam učím celou řadu nových věcí.

Co se Ti na Mondi nejvíce líbí?

Doslova všechno. Mondi se stará nejen o papírnu jako takovou, ale také o své zaměstnance i okolí. Líbí se mi třeba program Anděl strážný. V rámci něho mohou zaměstnanci požádat o pomoc pro své známé, či blízké.

Václav Kabátník

Václav Kabátník

Pozice: Vedoucí E&I údržby Motto: Škola je základ života. Co Vás na práci v Mondi baví a který z benefitů je pro Vás nejdůležitější? Benefitem je možnost pracovat s nejmodernější technologií průmyslu, ale nejdůležitější je pro mě skvělý pracovní kolektiv a možnost kariérního růstu.