Společnost

Jednáme lokálně asi na 100 pracovištích ve 30 zemích světa. Naše klíčové provozy se nacházejí ve střední Evropě, Rusku, Severní a Jižní Americe a Jižní Africe. Všude tam, kde pracujeme, produkují naši kvalifikovaní zaměstnanci prvotřídní výrobky, které se každý den dotýkají životů milionů lidí.

Skupina Mondi

Mondi je mezinárodní obalový a papírenský koncern, který zaměstnává přibližně 25 000 lidí ve výrobních závodech ve 30 zemích. Klíčové provozy Skupiny Mondi se nacházejí ve střední Evropě, v Rusku, v Severní i Jižní Americe a v Jižní Africe.

Skupina Mondi je plně integrována do obalového a papírenského hodnotového řetězce počínaje hospodařením v našich vlastních lesích přes výrobu buničiny a papíru (obalového papíru a nenatíraného bezdřevého papíru) až po zpracování obalového papíru na obaly z vlnité lepenky, průmyslové pytle a obaly potahované folií „release liner“ a extruzí. Mondi je rovněž dodavatelem inovativních zákaznických obalových řešení, zdokonalených folií a komponentů hygienickych vyrobků.

Skupina Mondi má strukturu společnosti s dualni kotací, která je primarně kotovana na burze v Johannesburgu a na burze v Londyně Za svůj výkon a odpovědný přístup k dobré obchodní praxi byla Skupina Mondi zařazena do globalního, evropského a britského indexu FTSE4Good a do indexu společensky odpovědných investic (SRI) burzy v Johannesburgu.

Počátky nynějšího globálního podnikání společosti Mondi sahaji do roku 1967, kdy byl v Jiži Africe vybudován papírenský závod Merebank. Po vice než dvou desetiletích růstu a konsolidace v Jiži Africe přišla společnost Mondi na počátku 90. let minulého století do Evropy, aby zde zahájila dlouhou etapu expanze prostřednictvím akvizic. V té době se součástí Skupiny Mondi stala řada velkých obchodních společností, které měly mnohdy přední postavení na trhu ve své zemi. Mezi ně patří rakouské společostni Neusiedler AG a Frantschach AG, Świecie v Polsku, Syktyvkar v Rusku a od roku 2012 společnost Nordenia International AG.

 

Mondi má okolo 100 výrobních závodů ve 30 zemích a přibližně 25 000 zaměstnanců s ústředím ve Vídni v Rakousku. Skládá se ze čtyř obchodních jednotek: Packaging Paper, Fibre Packaging, Consumer Packaging a Uncoated Fine Paper

 

V rámci těchto obchodních jednotek dodává společnost Mondi řešení pro následujici oblasti:

Kartonáž

Pytlový sulfátový papír

Speciální sulfátový papír

Obaly z vlnité lepenky

Průmyslové pytle

Potahovaní

Obaly na spotřební zboží

Zdokonalené fólie a komponenty

Kancelářská papír

Profesionální tiskový papír

 

 

 

© 2018 by Mondi